Tüm kategoriler
Blog
Bilgi Bankası
Akademi
Topluluk

"" için sonuç bulunamadı

Oturum aç

SATIŞ

Neden satış yazılımı kullanmalıyım ki?

İster yazılım ister araç satın ya da şirketinizde 2 veya 200 kişi olsun, satış sürecinizi hızlandırmak için bir veya daha fazla araç kullanma olasılığınız yüksektir. Elektronik tablolar ve e-posta araçları elbette iyi bir başlangıçtır, fakat genellikle çok zaman alır.

Satış yazılımı veya satış platformu, verilerin kolay ve anlaşılabilir bir biçimde sunulmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış bir satış merkezidir. Böylece, satış uzmanlarının işbirliği yapması, satış sürecini optimize etmesi ve hatta satış döngülerini tahmin etmesi sağlanır. Tech News World'e göre işletmelerin yarısından fazlası bir satış aracı kullandığında satışların artacağını düşünüyor. Satış yazılımının diğer kanıtlanmış faydaları arasında müşteri memnuniyetinin ve müşterinin elde tutulmasının artırılması, yeni işler kazanılması ve genel maliyetlerin azaltılması sıralanabilir. Satış platformunun neye benzediğini görmek ister misiniz?

Tam erişim. Kredi kartı gerekmez.

4.5/5

4.3/5

4.3/5

4.8/5

4.5/5

4.5/5

Satış yazılımının popüler özellikleri

YAZILIM ÖZELLİĞİ

Satış süreci ve anlaşmalar

Satış yazılımlarına baktığımızda, temel özelliklerini keşfederek başlayabiliriz. Satış süreçleri ve anlaşmalar her profesyonel satış CRM'inin temelidir. Bu özellikler, satış sürecinizi görselleştirmenizi ve anlaşmalarınızı kazanmayı sağlayacak şekilde ilerletmenizi sağlar. İş modelinize ve iş akışınıza uyacak şekilde mümkün olduğu kadar özelleştirilebilir bir satış yazılımı seçmenizi öneriyoruz.

Örneğin Pipedrive ile anlaşmayı, değerini, kazanma olasılığını ve beklenen kapanış tarihini ekleyebilir, ardından bunları satış süreci aşamalarına göre organize edip izleyebilirsiniz. Satış döngüsüne uyacak şekilde aşamaları kişiselleştirebilir, ekip satış süreçleri oluşturabilir ve sonuçları temsilciye veya aşamaya göre filtreleyebilir ya da her bir ekip üyesi için bir aşama belirleyebilirsiniz. Renkli ipuçları, güncelliğini kaybedecek anlaşmalara dikkatinizi çeker, böylece önce hangisiyle uğraşmanız gerektiğini bilirsiniz.

İçindekiler:

Özel alanlar

Sürükle bırak arayüzü

Sezgisel tasarım

Mobil uygulama

Satış verilerinize hareket halinde iken istediğiniz cihazdan erişin

Tekrarlanan gelir

Tüm aboneliklerinizi ve tekrar eden müşterileri takip edin

Müşteri adayı oluşturma sohbet robotu

Web ziyaretçilerinizle 7/24 otomatik olarak etkileşime geçin

Kişi yönetimi

Tek bir tıklama ile kişileriniz hakkında değerli içgörüler elde edin

YAZILIM ÖZELLİĞİ

Otomasyon

Satış platformunun başka bir kritik yönü otomasyondur. Otomasyon özellikleri, akışınızı geliştirmenize, zamandan kazanmanıza ve maliyetleri düşürmenize yardım eder. Satış yazılımı, farklı idari ve tekrarlanan görevlerde her zaman farklı otomasyon özellikleri sunmalıdır.

Örneğin Pipedrive ile tüm ekibiniz için satış sürecinizin herhangi bir adımını otomatikleştirebilirsiniz. Böylece yüksek önceliğe sahip görevlere odaklanırken müşteri adaylarını otomatik olarak besleyebilirsiniz. Başlatıcı eylemleri ve istenen işlemleri belirleyin, güçlü otomasyon sistemimiz geri kalanını sizin için yapsın. Bir anlaşma oluşturduğunuzda veya anlaşmayı satış sürecinde ilerlettiğinizde özelleştirilmiş e-posta şablonlarını da kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

YAZILIM ÖZELLİĞİ

İçgörüler ve raporlama

Profesyonel satış yazılımı size eyleme geçirilebilir içgörüler sunmalıdır. Örneğin, raporlar ve görsel pano ile bunu yapabilir. Elektronik tabloların aksine, görsel raporlar kullanıcılara tek bir bakışta ihtiyaç duydukları tüm verileri sunar ve satış optimizasyonu sağlamak adına onlara doğru yönü işaret eder. İpucu: raporlarınızın ve özelleştirilebilir kısımlarınızın işletme KPI'larınızı tam olarak yansıttığından emin olun.

Pipedrive ile herhangi bir değişkeni kaydedip izlemek amacıyla raporlarınıza özel alanlar ekleyebilir ve ayrıca kazandıran yöntemleri ve tıkanıklıkları filtreleyip ortaya çıkabilirsiniz. Kolay takip için en önemli raporlarınızı ve KPI'larınızı merkezi bir konumda tutabilirsiniz. Son olarak, bireysel, ekip ve hatta şirket hedefi belirleyebilir, ardından özelleştirilebilir panolar ve raporlar ile ilerlemeyi gerçek zamanlı metriklerle izleyebilirsiniz. İster Pipedrive kullanıcısı olsun ister olmasın, rapor bağlantılarını istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

İçindekiler:

Görsel raporlar

Satış süreci metrikleri

Özel panolar

YAZILIM ÖZELLİĞİ

E-posta ve yazışmaları takip etme

Son olarak, satış için ideal yazılımınız güçlü e-posta ve iletişim takibi sunmalıdır. Bu takip özellikleri, satış görüşmelerini yönetmenizi ve bunları otomatik olarak anlaşmalara ve kişilere bağlamanızı sağlar.

Pipedrive ile platformdan takibi yapabilir, e-postalarınız açıldığında veya bağlantılara tıklandığında canlı bildirimler alabilirsiniz, böylece doğru kişiyi doğru zamanda takip edebilirsiniz. İletişiminizi daha da desteklemek için örnek vermek gerekirse Pipedrive iki yönlü e-posta eşitleme, farklı tasarımlara sahip hazır e-posta şablonları ve grup e-posta özellikleri sunar.

Daha fazla bilgi
Dahili sohbet entegrasyonu

Web sitenizdeki sohbet isteklerini satış temsilcilerine atayın

Görev yönetimi

Satışla ilgili tüm görevleri tek bir yerden yönetin

Faturalama

Doğrudan Pipedrive'dan fatura oluşturun ve gönderin

Müşteri adayı değerlendirme

Özel müşteri adayı değerlendirme özelliklerinden faydalanın

95.000 şirkete siz de katılın

Büyümenize yardım edecek satış yazılımı

Pipedrive şunları yapmanızı sağlar:

 • Daha fazla anlaşma kapatmanıza yardım eder
 • Satışla ilgili angarya işlerden kurtulun
 • Ekipteki herkesin daha iyi işbirliği yapmasını sağlayın
 • Satış görevlerini otomatikleştirin
 • Müşteri iletişimini destekleyin
 • Özelleştirilmiş satış raporları oluşturun

95.000 şirket tarafından kullanılan satış aracı

Şunları da beğenebilirsiniz

Satış platformunu nasıl seçmeli? Pipedrive nasıl çalışır ve diğer CRM'lerin sunmadığı neler sunar? Gerçekten işinize yarayacak bir satış merkezi seçebilmeniz için size aşağıda sıralanan özel bazı faydalı bilgiler sunuyoruz:

Satış yazılımı ile ilgili SSS

 • Satış yazılımı nedir?

  Satış yazılımı, görsel satış süreci, etkinlikler ve otomasyonlar gibi satışa yönelik farklı özellikler yoluyla tüm satış döngüsündeki satış etkinliklerini desteklemek üzere tasarlanan bir yazılımdır.

 • Benim için en iyi satış yazılımı hangisidir?

  Öncelikle, aradığınız yazılımın güvenilir web siteleri ve resmi danışmanlık firmaları tarafından onaylandığından emin olun. Örneğin, Pipedrive şirketi Gartner tarafından onaylanmıştır ve Trustpilot, Software Advice, Capterra, G2 ve diğer pek çok tanınmış kaynak nezdinde puanı yüksektir. Bu kutucuğu işaretlediğinizde, ödediğiniz para karşılığında en iyi değeri elde ettiğinizden emin olmak için özellik ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

 • Pipedrive nedir?

  Pipedrive, tüm sektörlerde çalışan satış uzmanları için tasarlanmış bir CRM'dir. Bu aracın amacı satışın ve satış görüşmelerinin genel kalitesini artırmak ve şirketlerin daha fazla anlaşma ve müşteri adayı kazanmasına yardımcı olmaktır.

 • Pipedrive'ı nasıl kullanabilirim?

  Pipedrive'ın kullanımı mümkün olduğu kadar sezgiseldir. Fakat en iyisini elde etmenizi sağlamak için eğitimlerle, nasıl yapılır makaleleriyle dolu bir yardım merkezi oluşturduk. Ayrıca, ipuçlarını ve tüyolarını sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyacak yardımsever Pipedrive kullanıcıları topluluğu da var!

Daha fazla sat. Daha az öde. Ücretsiz dene!

Tam erişim. Kredi kartı gerekmez.