Satış otomasyon sistemi

Satış otomasyonu ile angarya işlerden kurtulun

Satış uzmanları, idari işlere ayırdıkları saatleri öğrendiklerinde genellikle şaşırırlar. Burada zamanın çok kıymetli olduğu satış ortamından bahsediyoruz. Neyse ki, günümüzün teknolojisiyle bu gittikçe artan sayıda tekrar eden görevleri otomatik olarak gerçekleştirmek için özel yazılım ve yapay zeka gibi bazı satış otomasyonu çözümleri sunulabiliyor.

Pipedrive ile satış sürecinizin herhangi bir adımını otomatikleştirebilirsiniz. Örneğin, bir anlaşma oluşturduğunuzda veya satış süreci aşamasında bir anlaşmayı ilerlettiğinizde gönderilecek özelleştirilmiş e-posta şablonlarını başlatabilir, böylece siz yüksek öncelikli görevlere odaklanırken müşteri adaylarını sıcak tutabilirsiniz. Yapay zeka destekli satış mentorumuz özelleştirilmiş ipuçları sağlayarak ve hangi Pipedrive özelliğinin ve uygulama entegrasyonunuzun angarya işi sizin yerinize yapabileceği konusunda öneriler sunarak performansınızı daha da artırır. Satış otomasyonu araçlarımızı keşfetmek için okumaya devam edin veya Pipedrive'ı 14 gün boyunca ücretsiz deneyin.

Tam erişim. Kredi kartı gerekmez.

4.5/5

4.3/5

4.3/5

4.8/5

4.5/5

4.5/5

Popüler satış CRM özellikleri

YAZILIM ÖZELLİĞİ

Satış danışmanı

Angarya işlerin ortadan kaldırılması cazip görünse de, nereden başlanacağını çözmek bazen zor olabilir. İşte burada Pipedrive satış danışmanı devreye girer.

Bu popüler satış otomasyonu aracı, size performans ipuçları, tavsiye edilen özellikler, uygulama entegrasyonu ve diğer faydalı bilgiler içeren davranışa dayalı kartlar sunar. Sistem ayrıca, hesabınızda herhangi bir değişiklik yapıldığında sizi ve ekibinizi bilgilendirir, böylece herkes son durum hakkında bilgi sahibi olur. Satışa odaklanabilmeniz için tüm kartlar ve bildirimler yalnızca en uygun durumlarda, yani doğru zamanda ve doğru bağlamda görünür ve artık sizinle alakalı olmadığında kaybolur.

İçindekiler:

Performans ipuçları

Bildirimler

İlerleme Hakkında Güncellemeler

Önceliklendirilen etkinlik hatırlatıcıları

Gelecekteki etkinlikler hakkında uygulama içi, e-posta ve mobil bildirimler ile hatırlatılma kombosundan herhangi birini seçin

Açık API

Pipedrive'ı diğer yazılımlara kolayca bağlayın ve ücretsiz API anahtarı ile kişiselleştirilmiş özellikleri geliştirin

Web Kancaları

Pipedrive'daki gerçek zamanlı güncellemeleri uç noktanıza veya tercih ettiğiniz uygulamaya gönderin. Daha fazla bilgi almak için geliştirici kılavuzumuza göz atın

Önemli alanlar

Ekibiniz için önemli alanları ayarlayarak verilerinizin kalitesini geliştirin

YAZILIM ÖZELLİĞİ

İş akışı otomasyonu

Takip amacıyla e-posta gönderme veya bir telefon araması ayarlama gibi idari işler her satış sürecinin parçası olarak düşünülebilir. Diğer taraftan, Forbes'e göre müşteri adaylarının yalnızca %27'si ile iletişime geçilebilmektedir.

Pipedrive iş akışı otomasyonu, anlaşmaların gözden kaçmasını önleyecek şekilde tasarlanmış bir satış otomasyonu özelliğidir. İş akışı otomasyonu ile bir anlaşma oluşturulduğunda veya anlaşma belli bir aşamaya ulaştığında, otomatik olarak özelleştirilmiş bir e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca yeni bir kişi eklendiğinde anlaşma oluşturmaya başlama, anlaşma yeni bir aşamaya ulaştığında sorumluluğu farklı bir temsilciye aktarma veya anlaşma satış sürecinizde her ilerlediğinde etkinlik oluşturma gibi tekrar eden satış görevlerini otomatikleştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin

YAZILIM ÖZELLİĞİ

Akıllı iletişim verileri

Potansiyel müşterinin adı dışında başka bir şey bilmediğinizde satış çok daha zordur. Çalıştığı yer, ilgi duyduğu şeyler ve yaşadığı yer gibi bilgiler, satış uzmanının potansiyel müşterinin ihtiyaçlarına çözüm bulmasına ve anlaşmayı daha hızlı kapatmasına yardımcı olabilir.

Akıllı iletişim verileri, satış uzmanlarının müşterileri hakkında değerli bilgileri ortaya çıkarmasına ve müşteri adaylarını önceden değerlendirmesine yardım eden bir otomasyon özelliğidir. Tek bir tıkla LinkedIn, Google ve Twitter gibi kaynaklardan web verilerini çekmek ve müşteri adayınızın ne kadar "sıcak" olduğunu tespit etmek amacıyla bu özelliği kullanın.

Daha fazla bilgi edinin
Google ve sosyal medyadan veri dışa aktarma

Anlaşma, kuruluş, kişi, etkinlik ve notlar dahil öğe listesinden herhangi bir veri parçasını dışa aktarın

Özelleştirilmiş e-posta şablonlarını otomatikleştirin

Kişisel tarzınızı yansıtmaya devam ederken gönderdiğiniz e-posta sayısını artırın

Tek tıkla kişi verileri

Müşterinin e-posta adresini girerek herkese açık verilerini toplayın ve daha net bir profil oluşturun

Başlatıcılar ve eylemler

Sayesinde iş akışınız hızlanır ve tercih ettiğiniz başlatıcı olaya göre görevler otomatikleşir. Daha fazla bilgi.

95.000 şirkete siz de katılın

Satış otomasyonunun faydaları

Pipedrive şu işlemleri yapmak üzere tasarlanmıştır:

  • Veri girişini otomatikleştirerek insan hatasını azaltma
  • Otomatik e-posta şablonları ile müşteri adaylarınızı sıcak tutma
  • Özel ipuçları ile performansınızı artırma
  • Herkese açık verileri alarak müşteri adaylarını önceden değerlendirmeye yardımcı olma
  • Hesap değişiklikleri hakkında otomatik bildirim sunma
  • Tekrar eden idari görevleri ortadan kaldırma

95.000 şirket tarafından 175 ülkede kullanılıyor

Satış yazılımı ile ilgili SSS

Daha fazla sat. Daha az öde. Ücretsiz dene!

Tam erişim. Kredi kartı gerekmez.